Mentalizmus

A mentalizmus az elme titkainak művészete, ahol megtanulhatod kitalálni mások gondolatait, vagy elhitetni, hogy képes vagy a jövőbe látni, sőt úgy megváltoztatni, ahogy te akarod.

Itt rögtön meg is állnék egy pillanatra, ugyanis a mentalizmus és a mentál bűvészet között van egy óriási különbség. A mentál bűvész trükköket alkalmaz a hatások elérése érdekében, míg a mentalista az emberi test (például az agy) olyan képességeit használja ki, amikről sokan nem is tudnak. Ezek pszichológiára és anatómiára épülnek. Nem véletlen, hogy a mentalisták nem szeretik mutatványaikat trükknek nevezni, inkább úgy fogalmaznak, hogy kísérleteket adnak elő.

Ezt a fajta programot 8-10 éves kortól ajánlom. Kisebb gyermekek részére talán azért nem, mert számukra a mentalizmus lehet nem olyan izgalmas műfaj, mint amikor nagyobb kellékekkel történik a varázslat, ellentétben egy felnőtt nézővel, akinek ez a téma színes, izgalmas és megdöbbentő lesz!

2019. március 24. – Kártya alapfogások
2019. március 31. – Kártya alapfogások (ism)
2019. április 7. – Kártyatrükkök
2019. április 14. – Kártyatrükkök (ism)